Liečba erektílnej dysfunkcie u cukrovkárov

Ak ste muž s diabetom, máme pre Vás dobrú a zlú správu súvisiacu so sexuálnym životom.
Zlá správa je, že muži s cukrovkou majú trikrát väčšiu pravdepodobnosť trpieť problémami spojenými so sexom než nediabetickí muži. Najbežnejším sexuálnym problémom je erektilná dysfunkcia, alebo ED, niekedy nazývaná aj impotencia.
Dobrá správa je, že ED je jednou z liečiteľných komplikácií diabetu. V skutočnosti, viac ako 95 % prípadov možno úspešne liečiť.
Čo ED je, a čo to nie je

ED je opakovaná neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu dostatočnú pre pohlavný styk. Hoci sexuálny výkon všeobecne klesá s vekom, muž, ktorý je zdravý, fyzicky aj psychicky, by mal byť schopný dosiahnuť erekciu a vychutnať si pohlavný styk, bez ohľadu na svoj vek. ED nie je nevyhnutnou súčasťou procesu starnutia.
ED nie je občasné zlyhanie dosiahnutia erekcie. Všetci muži majú občasné problémy s erekciou, zvyčajne súvisia s únavou, chorobou, alkoholom, užívaním drog, alebo súvisia so stresom. Je to úplne normálne.

Problémy pri diabete

Mnoho mužov s diabetom má skúsenosti so zníženým sexuálnym apetítom, často v dôsledku hormonálnej nerovnováhy alebo depresie. Jednou z najčastejších komplikácií diabetu je neuropatia, alebo poškodenie nervu.
Diabetes poškodzuje cievy, najmä najmenšie cievy, ako tie, ktoré sú v penise. Diabetes môže tiež spôsobiť ochorenie srdca a ďalšie obehové problémy. Správny prietok krvi je absolútne zásadný pre dosiahnutie erekcie. Čokoľvek, čo obmedzuje alebo zhoršuje prietok krvi môže mať vplyv na schopnosť dosiahnuť erekciu, bez ohľadu na to, ako silná je sexuálna túžba.
Diabetes často spôsobuje ochorenie obličiek, čo môže spôsobiť chemické zmeny v druhu a množstve hormónov, ktoré telo vylučuje, vrátane hormónov, podieľajúcich sa na sexuálnej odozve. Psychologické problémy môžu spôsobiť zmenšený sexuálny apetít, ale môžu tiež viesť k ED, aj keď sexuálna túžba je v poriadku. ED môžu spôsobovať významné životné zmeny, stresujúce udalosti, problémy vo vzťahu, alebo dokonca strach z ED samotný.
25 % ED prípadov je spôsobené užívaním liekov. Mnoho liekov, vrátane bežných liekov predpísaných na diabetes a jeho komplikácie, môžu spôsobiť ED. Najčastejšie sú to lieky na liečbu krvného tlaku, antihistaminiká, antidepresíva, sedatíva, potlačenie chuti do jedla. To ale neznamená, že by sa mali prestať užívať tieto lieky!
ED je ľahko liečiteľné.
Najbežnejšie druhy liečby ED sú: lieky, vonkajšie mechanické zariadenia, poradenstvo a chirurgia.
Najznámejšími liekmi pre ED sú: Kamagra (sildenafil), Levitra (vardenafil), a Cialis (tadalafil). Sú si veľmi podobné, a všetky sa ukázali ako veľmi efektívne. Vzhľadom k tomu, že sú účinné, pohodlné, a relatívne lacné, tieto lieky užíva veľa mužov s poruchou ED.
V niektorých prípadoch však tieto lieky môžu byť nevhodné pre pacientov s ochorením srdca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *